Підписатися на RSS

Історія

В 1906 р. в селі Малодворянка заснована церковно-парафіяльна школа, яка в 1920 р. була реорганізована в трудову. В 1923 р. навчалося 45 учнів. Було всього 3 підручника. В 1924 році в школі налічувалося 46 учнів.

У 1928 році в Малодворянці була трудова школа та хата-читальня. В школі на цей час навчалося 87 учнів. З 1923 року в селі працював дитячий будинок, керівником якого був Бондаренко Іван Платонович, учасник Всеросійської сільськогосподарської і культурно-промислової виставки. В дитячому будинку виховувалися сироти. На одяг, харчування та інші потреби цих дітей кошти виділяла держава. Дітей було більше десяти—Цурко Василь, Цурко Надя, Горленки Люба та Василь та інші.

До війни (приблизно 35-36 роки) була побудова нова школа на чотири класи. Приміщення було покрите залізом, в кожному класі була груба, яку топили бур’яном. Вчителювали тут Рєпкіна Сіма Опанасівна, Дубачинський Олексій, Паша Михайлівна, яка невдовзі померла. На цей час діти вже були забезпечені букварями, читанками, мали зошити.

В роки війни, коли в село прийшли німецькі солдати, в школі тримали зерно.

В 1943 році німці зібрали дітей до школи і послали збирати лікарські рослини для потреб армії. Діти збирали цикорій, чебрець та ін. і сушили їх в приміщенні школи.

На початку 1944 року німці школу спалили.

Після війни діти навчалися в невеликому будиночку на дві половини у дві зміни. В учнів не було ні підручників, ні зошитів, ні ручок. Чорнило робили з соку буряка або бузини, до паличок прив’язували перо. Писали в зошитах, зроблених з старих газет або обгорткового паперу. В дітей не було що одягнути та взути. Одяг шили з ковдр, парашутної тканини.

В 1946 році почали навчатися в новій школі, яка була розташована на Індичому хуторі. Це була п’ятирічка. Одне приміщення, в якому навчалися діти належало колишньому поміщику Унтілову, а друге—було спеціально побудоване.

В 1954 році школа-п’ятирічка була реорганізована в семирічку. Директором школи в 1952 році був Галай Леонід Андрійович, потім через деякий час—Горошко Іван, а в 1956 році директором став Микола Ананійович Бартусенко. Вчителями в цій школі працювали Шиптенко Міля Андріївна, Шапошник Марія Пилипівна, Мироненко Галина Павлівна, Мелащенко Олена Лаврентіївна, Драник Валентина Степанівна, Рєпкіна Сіма Опанасівна, Гражевський Анатолій Іванович, Форостян Галина Іванівна, Прядко Поліна Кирилівна, Мулик Зінаїда Іванівна, Сторчак Марія Кирилівна, Мельник Павло Зіновійович, Перова Віра Максимівна, Орел Любов Василівна, Орел Вєта Василівна, Гусак Любов Андріївна.

Приміщення нової школи (сучасне) було побудоване у 1970 році

Кiлькiсть переглядiв: 492